Benefit na czterech kółkach – nowoczesne rozwiązanie w HR

Zmiany we współczesnym rynku pracy skłaniają się nie tylko ku nowym sposobom zatrudniania oraz elastycznej pracy projektowej. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się zatrudnienie na kontrakty B2B oraz freelancing. Do tej rosnącej w siłę grupy pracowników warto zwrócić się
z benefitami, które odpowiadają ich potrzebom. Robi to firma ABC London Group, która w swojej ofercie posiada usługę wynajmu auta na abonament. To opcja, która w szczególny sposób może zaspokoić potrzeby pracowników kontraktowych.

Jeden etat, jedna umowa i jedno biuro – ten sposób funkcjonowania życia zawodowego powoli ustępuje coraz bardziej popularnemu modelowi pracy zadaniowej, elastycznej. Wśród pracowników można coraz częściej spotkać freelancerów oraz kontraktorów – zatrudnionych na umowę B2B.

Ta rosnąca w siłę grupa pracowników zazwyczaj nie jest uwzględniana w polityce benefitowej wielu firm. W perspektywie może to skutkować osłabieniem lojalności i spadkiem zaangażowania. Firma może też tracić na atrakcyjności w oczach potencjalnych kandydatów.  

Świadczenia pozapłacowe w nowoczesnych firmach powinny wspierać budowanie lojalności wszystkich pracowników. Poczucie bezpieczeństwa i komfort dostępu do szeregu przywilejów nie powinien być domeną tylko pracowników etatowych – w równym stopniu doceniajmy też obszar B2B. Każdy, niezależnie od formy zatrudnienia, chce czuć się częścią organizacji, w której pracuje – powiedział Artur Deninis, General Manager w ABC London Group Ltd.

Czego oczekują pracownicy?

W zależności od etapu życia, na którym jest pracownik, jego oczekiwania są inne i zależą od różnych czynników, jak na przykład posiadanie rodziny. Pracownicy coraz częściej zwracają uwagę na poczucie bezpieczeństwa oraz możliwości zatroszczenia się o swój dobrostan.

Jedną z takich potrzeb jest bycie mobilnym. W tym przypadku możliwość wynajmu samochodu jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki platformie CarUneed, którą oferuje ABC LG, dostęp do takiego benefitu mogą mieć również osoby zatrudnione na umowę B2B.

ABC LG, spośród wielu wygodnych benefitów do wyboru, oferuje wyjątkową na rynku możliwość użytkowania zawsze nowego auta. Auto na abonament to usługa wynajmu samochodu na konkurencyjnych rynkowo warunkach, niedostępnych dla konsumentów spoza organizacji.

– Pracownicy cenią sobie wygodę i personalizowane doświadczenia. Możliwość cieszenia się zawsze nowym, doskonale wyposażonym autem to dla pracownika przyjemność, uczucie prestiżu i bezpieczeństwa. Dla pracodawcy taka motywacja jest źródłem większej lojalizacji i retencji pracowniczej – rezygnując z zatrudnienia, pracownik faktycznie traci możliwość wynajęcia auta na tak preferencyjnych warunkach – wyjaśnia Artur Deninis.

Auto na platformie CarUneed dostępne jest w atrakcyjnej cenie, do użytkowania na wyłączność, z pełnym ubezpieczeniem, serwisem i sezonową wymianą opon. Wszystkie usługi mieszczą się
w ramach stałej abonamentowej opłaty. Przystąpienie do umowy nie wiąże się z wniesieniem wkładu własnego, a sam proces najmu jest prosty, przebiega online i bez udziału przedstawicieli HR.

Usługa „Auto na abonament” wchodzi w skład benefitów spod parasola ABC LG i jest dostępna na platformie CarUneed. W łatwej w obsłudze aplikacji Self-Benefit System, pracownicy
i współpracownicy B2B mogą samodzielnie wybierać interesujące ich benefity i najważniejsze świadczenia: nie tylko samochód, ale również wsparcie psychologiczne, opiekę medyczną, sport i naukę języków obcych.

Tak dopasowana oferta benefitów spełnia potrzeby nie tylko pracowników, ale obejmuje również ich rodziny, zapewniając kompleksową opiekę.

***

ABC London Group twórca innowacyjnego rozwiązania benefitowego dla pracowników i kontraktorów B2B – narzędzia, które pozwala samodzielnie zarządzać swoim koszykiem świadczeń zgodnie z tym, czego aktualnie pracownicy najbardziej potrzebują. Ułatwia codzienną pracę zespołom HR, przenosząc obowiązki zarządzania benefitami do systemu, gdzie pracownik sam zgłasza zapotrzebowanie, aktywuje pakiety, czy nawet pobiera fakturę do zapłacenia. Oferta ABC LG dostępna jest nie tylko dla pracowników, ale obejmuje również ich rodziny, zapewniając całościową opiekę. Wśród benefitów znajdują się m.in. auta na abonament w konkurencyjnej cenie, pakiety medyczne dla całej rodziny czy sesje rozwoju osobistego.

Aktywuj biznes w Polsce

Jak zgodnie z przepisami definiowana jest jednoosobowa działalność gospodarcza? Szukając odpowiedniej definicji należy zajrzeć do kilku aktów prawnych, m.in. ustawy o podatku dochodowym, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz Ordynacji podatkowej. Zapisy jakie się w nich znajdują są w pewnej mierze do siebie podobne.

Zgodnie z nimi działalnością gospodarczą jest działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie wynikają m.in. z umowy o pracę, o dzieło, zlecenia, najmu czy sprzedaży praw autorskich.

Szczególnie wiele problemów przysparza określenie momentu, kiedy działalność zaczyna być ciągła i zorganizowana. Za ciągłość uznaje się nieprzypadkowe, regularne (a nie jednorazowe lub incydentalne) działania.

Z kolei działalność zorganizowana wiąże się z wykonywaniem szeregu następujących po sobie i powiązanych czynności, które mają na celu osiągnięcia zysku. Istotny jest tu fakt, że działalność wcale nie musi przynosić dochodu – decydujące może być, że jest tylko prowadzona w tym celu.

Zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej uregulowane zostały w Ustawie o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy w której zawarte zostały przepisy związane z podejmowaniem, prowadzeniem, zawieszaniem i zamykaniem działalności gospodarczej.

W Polsce obowiązuje zasada swobody podejmowania działalności gospodarczej. Oznacza, że każdy, na równych prawach, ma prawo podjąć działalność gospodarczą według swojego wyboru.

Zasada wolności gospodarczej zawiera jednak ograniczenia podmiotowe (odnoszące się do tego, kto może podejmować działalność gospodarczą) oraz przedmiotowe (dotyczące warunków, które muszą zostać spełnione dla prowadzenia danej działalności).

Najpopularniejszymi formami prowadzenia działalności są indywidualna działalność gospodarcza oraz spółki handlowe, w szczególności spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka jawna.

Tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział i przekształcanie spółek handlowych reguluje Kodeks Spółek Handlowych.

Swoją firmę możesz prowadzić w jednym lub wielu stałych miejscach, na przykład w punkcie usługowym, w biurze, w tym w biurze wirtualnym lub coworkingowym, we własnym mieszkaniu albo bez stałego adresu czy mobilnie, na przykład jeżeli wykonujesz usługi u klienta. Masz w tym zakresie pełną dowolność.

► Co załatwisz zakładając firmę online na Biznes.gov.pl

  • zgłosisz adres do doręczeń, czyli miejsce, w którym będziesz odbierać korespondencję dotyczącą twojej działalności gospodarczej
  • zgłosisz adres stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej, jeżeli prowadzisz działalność w stałym miejscu
  • zgłosisz dodatkowe stałe miejsca, w których działasz, jeżeli poza stałym miejscem prowadzisz na przykład filie, odziały, magazyny czy punkty przyjmowania zleceń.

Pamiętaj! Możesz wybrać opcję „brak stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej”, jeżeli nie prowadzisz działalności w stałym miejscu.

Ważne! Musisz posiadać tytuł prawny do każdej nieruchomości, której adres zgłaszasz do CEIDG. Tytułem prawnym do nieruchomości może być:

  • prawo własności (współwłasności) nieruchomości lub lokalu mieszkalnego
  • prawo użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności budynków
  • spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu
  • dzierżawa
  • najem
  • użyczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *