Pozwalajmy się wykazać

Jeżeli chcemy, aby pracownicy naprawdę chętnie przykładali się do swoich obowiązków, to musimy im pokazać, że są częścią firmy, a ich decyzje są ważne do jej działania. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy pozwolili im się wykazać, a także żeby wiedzieli oni, że zawsze mogą do nas przyjść, aby przedstawić nam swoje pomysły.

Pracownicy to praktycy

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że pracownicy są praktykami, a więc na co dzień wykonując jakieś zadania, mają świadomość, czy wszystko idzie tak jak należy, czy może warto coś zmienić. Dlatego jeśli któryś z nich przychodzi do nas z jakimś pomysłem, to warto go wysłuchać. Może nie wszystkie będą możliwe do zrealizowania, może nie wszystkie będą dobre, jednak może się okazać, że pojawią się też takie, które naprawdę warto będzie wykorzystać. Taki pracownik poczuje się doceniony i bardziej związany z firmą, a my korzystając z jego pomysłu, będziemy mogli poprawić funkcjonowanie firmy.

Burza mózgów też jest potrzebna

Czasami może nam się wydawać, że jakiś problem jest nie do rozwiązania, a więc wszystko musi pozostać tak jak jest. Nic bardziej mylnego. W takich momentach warto przeprowadzić burzę mózgów, bo wówczas mogą do głowy wpaść naprawdę świetne pomysły, a co się z tym wiąże, może się okazać, że to co wydawało nam się nie do rozwiązania, tak naprawdę można bardzo łatwo rozwiązać.

Trzeba zobaczyć jakie pomysły mają pracownicy, wysłuchać ich i dać im się wykazać. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasza firma będzie miała szansę bardzo dobrze działać.

Wzory umów dla pracodawców

Wzory umów oraz kompendium wiedzy dla każdego małego przedsiębiorcy. Zobacz umowę o dzieło https://www.icg-group.com/wzory-umow/umowa-o-dzielo/

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.