Projektant logo
Zawody związane z grafiką komputerową właściwie nie mają przeszłości – narodziły się zaledwie kilka lub kilkanaście lat temu, kiedy komputery stały się maszynami umożliwiającymi opracowania graficzne. Rozwijają się wraz z postępem technicznym i premierami kolejnych aplikacji graficznych dla różnych systemów (Windows, MacIntosh, Linux).
Dziś projektant grafiki powinien posiadać głównie wiedzę praktyczną i operacyjną, ale nie tylko – musi też znać możliwości oprogramowania, konwencje i mody, jakie tworzą się w dziedzinie designu komputerowego na świecie, oraz starać się być kreatywnym i niepowtarzalnym w swoich projektach. W dużo większym stopniu niż grafik warsztatowy powinien znać język plastyczny reklamy, powinien skupić się na węższych dziedzinach grafiki w konkretnych jej zastosowaniach, jak grafika wydawnicza (książki, czasopisma, plakaty, billboardy, ulotki, foldery), grafika multimedialna (tzw. grafika 3D – animacje, prezentacje multimedialne, spoty filmowe, filmowe efekty specjalne, efekty dźwiękowe, tworzenie aplikacji multimedialnych, np. gier, programów edukacyjnych czy multimediów internetowych).
Posada grafika komputerowego jest dostępna dla każdego. Nie trzeba kończyć wyższych studiów, najważniejsze jest doświadczenie i „otwarta głowa”. W zawodzie z powodzeniem funkcjonuje wielu samouków, którzy tajniki obsługi odpowiednich programów zgłębiali na własną rękę siedząc z książką przy komputerze. Takie umiejętności można zdobyć również na różnego rodzaju kursach obsługi programów. Trudno jest się wprawdzie nauczyć wyobraźni i wyczucia estetyki, ale nie zawsze jest to konieczne.
Niektórzy pracodawcy stawiają na rzemieślników, którzy potrafią sprawnie posługiwać się programami, natomiast za oprawę artystyczną odpowiada inny pracownik – dyrektor artystyczny. Zawód ten jest przeznaczony raczej dla osób młodych, starsi mogą mieć trudności, szczególnie, gdy wcześniej nie korzystali z komputera i oprogramowania.
Jednym z szybszych sposobów na rozwinięcie konkretnych umiejętności z dziedziny grafiki jest uczestniczenie w przeróżnych kursach czy warsztatach prowadzonych przez ośrodki szkoleniowe albo udostępnianych online. Podobno nauka, która ma miejsce na żywo i w której nauczyciel ma fizyczny kontakt z uczniem może być nawet kilkukrotnie bardziej efektywna niż dochodzenie do konkretnych wniosków samemu czy nawet korzystanie z dostępnych w sieci tutoriali. Podczas poszukiwania kursu dla siebie (nawet jeśli dopiero zaczynacie) zawsze należy sprawdzić poziom jaki oferują, aktualność wiedzy oraz ogólną jakość (chociażby po wykorzystywanym sprzęcie czy oprogramowaniu). Kursy z zasady są dość drogie, więc błędem byłoby poświęcenie swojego czasu i pieniędzy na takie omawiające podstawy, które można z łatwością znaleźć za darmo w sieci.
Zdecydowanie tańszą alternatywą dla kursów terenowych są takie udostępniane online. Warto sprawdzić te sprzedawane przez Eduweb czy portal wydawnictwa Helion – Videopoint, obie strony udostępniają także darmowe materiały wideo.
Zanim zacznie się szukać pracy, warto pomyśleć o stworzeniu swojego portfolio oraz wykreowaniu własnego, profesjonalnego wizerunku w sieci.
Projekt logo Warszawa
Poniżej kilka wybranych firm z Warszawy, gdzie zlecisz zaprojektowanie logo:
- Legrafik – www.legrafik.pl
- Ludio – www.ludio.pl
- Logomotywa – www.logomotywa.pl
Druk logo Warszawa
Poniżej sprawdzone firmy i drukarnie gdzie zlecisz wydrukowanie swojego logo lub innych materiałów reklamowych czy banerów:
- Megraf – www.megraf.pl – atrakcyjna oferta druku banerów https://megraf.pl/druk-banerow-warszawa/
Warto poszukać również firm zajmujących projektowaniem się z logo, poza warszawą, moga byc bardziej atrakcyjne warunki cenowe