Symfonia Śniadania HR – nowa inicjatywa bezpłatnych szkoleń dla firm z sektora MŚP

16 września 2022 r. Symfonia rozpoczyna bezpłatne spotkania szkoleniowe „Symfonia Śniadania HR”, poświęcone najnowszym trendom i przepisom w obszarze Human Resources. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16.09 w Warszawie, następne 20.09 w Gdańsku. Prowadzący wykłady eksperci skupią się na kluczowych aspektach zarządzania zasobami ludzkimi w obecnej sytuacji gospodarczej i społecznej. Zaprezentują tendencje rynkowe oraz rozwiązania, które skutecznie wspierają działy HR w pozyskaniu i utrzymaniu wartościowych pracowników.

Grupa Symfonia, dzięki rozbudowaniu swojego portfolio o szeroko rozumianą ofertę oprogramowania do tzw. miękkiego HR oraz do obsługi kadr i płac, intensyfikuje działania edukacyjne i szkoleniowe.

Przenoszenie procesów HR do chmury, zarządzanie zespołami rozproszonymi, well-being w dobie cyfryzacji, ale także zagadnienia prawne: wpływ dyrektywy unijnej na kwestie kadrowe, zestawienie   zmian prawnych 2022/2023 – takie między innymi tematy będą omawiane przez ekspertów podczas bezpłatnych spotkań dla profesjonalistów HR.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 września w warszawskim Koneserze, następne 20 września w Gdańsk Olivia Star. Celem ekspertów HR, którzy poprowadzą szkolenia jest pokazanie nowych możliwości usprawnienia procesów zarządzania zasobami ludzkim, poprzez wykorzystanie aktualnych i skutecznych narzędzi technologicznych.

Czy przyszłość HR jest w chmurze? Jak być bliżej pracownika w sytuacji, gdy pracujemy zdalnie, hybrydowo, a nawet decydujemy się na zatrudnianie pracowników z odległych miast? Zadaniem dostawców oprogramowania jest wspieranie firm w dostosowaniu się do nowej rzeczywistości. Nie tylko w kontekście zmian prawnych, nowych regulacji, ale przede wszystkim w doradzaniu, w jaki sposób można przemodelować zarządzanie zasobami ludzkimi tak, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Liczymy, że wiedza, którą podzielimy się z uczestnikami Śniadań HR przełoży się na wymierne efekty – komentuje Małgorzata Grunc, ekspert Symfonii w obszarze HR.

Szczegółowy program spotkań Symfonia Śniadania HR dostępny jest na Symfonia Śniadanie HR Warszawa oraz Symfonia Śniadanie HR Gdańsk.

Symfonia w obszarze HR oferuje dwa rozwiązania – jeden z najlepszych w Polsce systemów w obszarze HR, platformę chmurową oraz desktopowy program do obsługi kadr i płac. Platforma pozwala na obsługę między innymi procesów rekrutacji, szkoleń oraz e-learning, wyznaczanie i monitorowanie celów, oceny okresowe czy rozwój pracowników. Towarzysząca platformie aplikacja umożliwia analizowania najważniejszych procesów HR w organizacjach dzięki wbudowanym mechanizmom sztucznej inteligencji.

Symfonia to polski producent oprogramowania, jeden z największych dostawców systemów ERP dla firm z sektora MŚP. Symfonia specjalizuje się w tworzeniu programów i aplikacji, w tym chmurowych, przeznaczonych do obsługi oraz automatyzacji finansów i księgowości, kadr i płac oraz HR, wsparcia sprzedaży (w tym w kanale e-commerce), zarządzania magazynem, zarządzania produkcją, elektronicznego obiegu dokumentów oraz analizy danych. Spółka świadczy także usługi wdrożeniowe, szkoleniowe oraz w zakresie wsparcia technicznego. Z rozwiązań Symfonii korzysta ponad 50 tysięcy mikro, małych i średnich firm oraz biur rachunkowych.

Historia marki sięga 1995 roku, kiedy to na rynku pojawił się jeden z pierwszych w Polsce programów do zarządzania finansami i księgowością pod nazwą Symfonia. Spółka należy do funduszu Mid Europa Partners, wiodącego inwestora finansowego w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej. 

Więcej na temat Symfonii na www.symfonia.pl, blogu, na profilach Facebook oraz LinkedIn.

Aktywuj biznes w Polsce

Polskie przepisy przewidują dużą swobodę prowadzenia działalności gospodarczej, co oznacza, że w większości wypadków możesz założyć firmę i prowadzić ją w wybranej przez siebie formie. Przeczytaj, kiedy trzeba spełnić dodatkowe warunki. Sprawdź, czy firmę może otworzyć cudzoziemiec, osoba niepełnoletnia lub emeryt.

  • Swoboda działalności gospodarczej
  • Cudzoziemcy
  • Emeryci
  • Osoby niepełnoletnie

Polskie przepisy przyznają dużą swobodę, jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. Zgodnie z Ustawą z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców podejmowanie, wykonywanie i zakończenie działalności gospodarczej jest wolne dla każdego na równych prawach.

Działalność gospodarcza to zorganizowana działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły.

W Polsce status przedsiębiorcy może mieć:

  • osoba fizyczna
  • osoba prawna
  • jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca działalność gospodarczą.

Przedsiębiorcami są także wspólnicy spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.

Pamiętaj! Ograniczenia w możliwości prowadzenia działalności gospodarczej mogą wynikać z wyroku sądu, który może zakazać konkretnej osobie prowadzenia określonej działalności gospodarczej.

W niektórych przypadkach prowadzenie działalności gospodarczej wymaga zgody odpowiedniego organu, czyli koncesji. Dotyczy to wykonywania działalności gospodarczej w dziedzinach mających szczególne znaczenie ze względu na bezpieczeństwo państwa lub obywateli albo inny ważny interes publiczny. Koncesji udziela minister właściwy ze względu na przedmiot działalności gospodarczej wymagającej uzyskania koncesji.

Koncesji potrzebujesz na przykład, jeśli chcesz wytwarzać lub obracać materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Ważne! Przyznanie koncesji może być uzależnione od spełnienia szczególnych warunków, które mogą dotyczyć wykształcenia, wieku, niekaralności czy posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych.

W niektórych przypadkach przedsiębiorca musi uzyskać zezwolenie na prowadzenie określonej działalności. Zezwoleń udzielają lub odmawiają ich udzielenia odpowiednie organy. Dotyczy to na przykład wykonywania działalności polegającej na świadczeniu usług przewozu osób czy prowadzeniu apteki.

Podobnie jak w przypadku koncesji także uzyskanie zezwolenia może być uzależnione od spełnienia określonych wymagań, takich jak – na przykład – odpowiedni wiek, wykształcenie czy przejście testów psychofizycznych.

Zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej uregulowane zostały w Ustawie o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy w której zawarte zostały przepisy związane z podejmowaniem, prowadzeniem, zawieszaniem i zamykaniem działalności gospodarczej.

W Polsce obowiązuje zasada swobody podejmowania działalności gospodarczej. Oznacza, że każdy, na równych prawach, ma prawo podjąć działalność gospodarczą według swojego wyboru.

Zasada wolności gospodarczej zawiera jednak ograniczenia podmiotowe (odnoszące się do tego, kto może podejmować działalność gospodarczą) oraz przedmiotowe (dotyczące warunków, które muszą zostać spełnione dla prowadzenia danej działalności).

Najpopularniejszymi formami prowadzenia działalności są indywidualna działalność gospodarcza oraz spółki handlowe, w szczególności spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka jawna.

Tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział i przekształcanie spółek handlowych reguluje Kodeks Spółek Handlowych.

Rejestrując się jako przedsiębiorca w CEIDG, musisz wskazać pod jaką nazwą będziesz działać. Nazwa musi zawierać co najmniej twoje imię i nazwisko podane w mianowniku - na przykład: Jan Kowalski.

Ważna jest kolejność – wpisując nazwę najpierw podaj swoje imię, a później nazwisko.

Możesz dodać do imienia i nazwiska inne elementy, na przykład opisujące profil twojej działalności – Jan Kowalski dorabianie kluczy, czy wskazujące na miejsce jej prowadzenia. Takim dodatkowym elementem może też być twój pseudonim albo dowolne fantazyjne sformułowanie.

Pamiętaj! Jedna osoba fizyczna może mieć tylko jeden wpis w CEIDG. Nie możesz mieć zarejestrowanych kilku jednoosobowych firm na swoje nazwisko, ale pod jednym wpisem możesz prowadzić różne rodzaje działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *