Szkolenia mogą być przeprowadzane w firmie

Jeżeli nie mamy wątpliwości, co do tego, że szkolenia są bardzo ważne dla rozwoju pracowników, a co więcej, że będą się one przekładały na funkcjonowanie całej firmy, to powinniśmy się zastanowić, czy chcemy, aby były one przeprowadzane poza firmą, czy może w firmie? Jedno i drugie rozwiązanie, ma swoje wady i zalety.

Dokładnie wszystko przemyślmy

Ważne jest to, aby nasza decyzja była dopasowana do profilu firmy. Jeśli możemy sobie na to pozwolić i nie będzie to miało wpływu na pracę całego zakładu, to warto szkolenia przeprowadzać w firmie. Wówczas pracownicy nie będą musieli nigdzie daleko jeździć, będzie się wszystko odbywało na miejscu, a więc też zaoszczędzą sporo czasu. Co więcej, my będziemy mogli kontrolować jak to wszystko działa, a więc będziemy mogli ocenić, czy dane szkolenie faktycznie spełniło nasze oczekiwania.

Wyjazdowe?

Możemy też zorganizować szkolenie na wyjeździe. Takie rozwiązanie z pewnością będzie sprzyjało integracji między pracownikami, a ona przecież też jest bardzo ważna. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że wówczas będzie większa szansa, że pracownicy będą się skupiali tylko na tym szkoleniu. Nie mniej, może się okazać, że trudniej będzie nam zapanować nad tym, co się dzieje, a więc trudniej będzie nam śledzić przebieg takich szkoleń.

Najważniejsze jest to, aby takie szkolenia tematyką i profilem były dopasowane do potrzeb naszej firmy. To gdzie się odbędą ma mniejsze znaczenie, jednak tutaj także powinniśmy wszystko bardzo dokładnie przemyśleć.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.