Tłumaczenia w biznesie

Otwarcie Polski na świat doprowadziło do tego, że coraz więcej rodzimych firm współpracuje z firmami na całym świecie. Dzięki temu coraz popularniejsze jest korzystanie z pomocy tłumacza nie tylko w razie tłumaczenia dokumentów, które wymagają współpracy z tłumaczem przysięgłym, ale w codziennych kontaktach biznesowych. Jaka pracę wykonuje tłumacz dla firm?

Nieznajomość języka jest główną barierą w poznawaniu świat. Jest również główna barierą w prowadzeniu interesów na świecie. Kto powiedział, że nie warto korzystać z usług wykwalifikowanych tłumaczy, którzy są w stanie otworzyć firmę na współpracę z zagranicznymi kontrahentami. Otwarcie się na klientów innych państw to kolejny krok w rozwoju firmy. Krok, który może okazać się milowym.

Oferta 1: Biuro tłumaczeń hiszpański http://www.biurotlumaczen.pl/biuro-tlumaczen-hiszpanski/

Pierwszy kontakt
Tłumaczenia zwykłe to pokazanie firmy odbiorcy zagranicznemu. Często jest to przetłumaczenie tekstów reklamowych na stronę internetową, czy umieszczanie tekstów na firmowym blogu. Tak naprawdę jest to, jak zawarcie znajomości z nowo poznanym klientem. Tłumaczenia zwykłe muszą promować firmę. Zrozumiały, czasem lekki język jest początkiem kontaktów biznesowych. A wiadomo, że wszystko zależy od dobrego rozpoczęcia znajomości. Dobrego i skutecznego przedstawienia oferty, którą mamy dla zagranicznego klienta.

Kolejnym krokiem może być prowadzenie korespondencji e-mailowej dzięki której podtrzymywany będzie kontakt z klientami. Do takiej pracy idealne będzie zatrudnienie tłumacza, który będzie dostępny w firmie na bieżąco.

Oferta 2: Biuro tłumaczeń rosyjski http://www.biurotlumaczen.pl/biuro-tlumaczen-rosyjski/

Poznajmy się bliżej
Jednym z podstawowych rodzajów tłumaczeń niezbędnych w biznesie to tłumaczenia specjalistyczne. Firmy, które zajmują się bardzo wąską, specjalistyczną dziedziną potrzebują wykwalifikowanego tłumacza, który jest w stanie w rzetelny, dokładny i perfekcyjny sposób przedstawić działanie firmy, produkt, czy ofertę danej firmy. Jest to praca długotrwała, żmudna, bardzo dokładna, ale jej efekt przełoży się w przyszłości na międzynarodowe kontrakty czy inwestycje, których podstawą jest dobre przełożenie tekstu.

Bezpieczeństwo to podstawa
Najtrudniejszą i najbardziej wymagającą jest praca tłumacza przysięgłego. Sporządzanie dokumentów, aktów czy umów, których wiarygodność musi być poświadczona przez osoby do tego uprawnione, jest pracą bardzo precyzyjną, wymagającą nie tylko znajomości języka obcego, ale również, a może przede wszystkim, znajomości prawa. Sporządzanie umów spółki z o. o. , komandytowej, umów dotyczących obrotu nieruchomościami, czy wreszcie kontraktów zawieranych między partnerami biznesowymi to konieczność starannego, dokładnego, ścisłego tłumaczenia.

Oferta 3: Biuro tłumaczeń niemiecki http://www.biurotlumaczen.pl/biuro-tlumaczen-niemiecki/

Tylko precyzyjne tłumaczenie oddające istotę umowy może zapewnić kontrahentom bezpieczeństwo w biznesie oraz zagwarantować dalsze, kontakty korzystne dla obu stron transakcji. Poczucie bezpieczeństwa w prowadzeniu interesów jest bezcenne.

Chcąc wprowadzić firmę na światowy rynek współpraca z biurem tłumaczeń jest niezbędna. Tłumacz przełoży teksty, dzięki którym odbiorca będzie mógł poznać firmę na stronie w internecie. Następnie zadba o dokładne, i precyzyjne przetłumaczenie oferty. A wreszcie zapewni bezpieczeństwo transakcji w trakcie zawierania umów.

Współpraca z dobrym, solidnym i przede wszystkim wykwalifikowanym tłumaczem w dzisiejszym świecie jest niezbędna. Zamknięcie się na możliwości, jakie daje zagraniczny rynek to strata ogromnego potencjału. Świat stał się bardzo mały i warto to wykorzystać, by dotrzeć do jak największej rzeszy klientów. Klientów, którzy są tak blisko, a jednocześnie przez barierę językowa mogą być tak daleko.

Oferta 4: Biuro tłumaczeń angielski http://www.biurotlumaczen.pl/biuro-tlumaczen-angielski/

Aktywuj biznes w Polsce

Zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej uregulowane zostały w Ustawie o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy w której zawarte zostały przepisy związane z podejmowaniem, prowadzeniem, zawieszaniem i zamykaniem działalności gospodarczej.

W Polsce obowiązuje zasada swobody podejmowania działalności gospodarczej. Oznacza, że każdy, na równych prawach, ma prawo podjąć działalność gospodarczą według swojego wyboru.

Zasada wolności gospodarczej zawiera jednak ograniczenia podmiotowe (odnoszące się do tego, kto może podejmować działalność gospodarczą) oraz przedmiotowe (dotyczące warunków, które muszą zostać spełnione dla prowadzenia danej działalności).

Najpopularniejszymi formami prowadzenia działalności są indywidualna działalność gospodarcza oraz spółki handlowe, w szczególności spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka jawna.

Tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział i przekształcanie spółek handlowych reguluje Kodeks Spółek Handlowych.

Rejestrując się jako przedsiębiorca w CEIDG, musisz wskazać pod jaką nazwą będziesz działać. Nazwa musi zawierać co najmniej twoje imię i nazwisko podane w mianowniku - na przykład: Jan Kowalski.

Ważna jest kolejność – wpisując nazwę najpierw podaj swoje imię, a później nazwisko.

Możesz dodać do imienia i nazwiska inne elementy, na przykład opisujące profil twojej działalności – Jan Kowalski dorabianie kluczy, czy wskazujące na miejsce jej prowadzenia. Takim dodatkowym elementem może też być twój pseudonim albo dowolne fantazyjne sformułowanie.

Pamiętaj! Jedna osoba fizyczna może mieć tylko jeden wpis w CEIDG. Nie możesz mieć zarejestrowanych kilku jednoosobowych firm na swoje nazwisko, ale pod jednym wpisem możesz prowadzić różne rodzaje działalności gospodarczej.

Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy chcą wykonywać w Polsce działalność gospodarczą, mogą:

  • założyć w Polsce własną firmę jednoosobową lub dowolną spółkę handlową
  • świadczyć transgranicznie usługi – bez rejestrowania działalności w Polsce
  • założyć w Polsce oddział lub przedstawicielstwo.

Państwami członkowskimi UE są: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Szwecja, Węgry, Włochy.

Państwami członkowskimi Europejskiego Obszaru Gospodarczego, poza państwami członkowskimi UE, są Norwegia, Islandia, Liechtenstein.

Własną firmę, dowolną spółkę handlową, oddział lub przedstawicielstwo mogą założyć w Polsce, także obywatele USA oraz Konfederacji Szwajcarskiej.

Umowy międzynarodowe Traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, sporządzony w Waszyngtonie dnia 21 marca 1990 r. oraz Umowa między Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, z jednej strony, a Konfederacją Szwajcarską, z drugiej strony, w sprawie swobodnego przepływu osób umożliwiają zakładanie działalności gospodarczej przez obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki i Konfederacji Szwajcarskiej na takich samych zasadach, jak obywatele polscy.

Obywatele państw, które nie należą do Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą:

  • założyć w Polsce własną firmę jednoosobową lub dowolną spółkę handlową, jeżeli mają tytuł pobytowy, który do tego uprawnia
  • założyć w Polsce spółkę komandytową, komandytowo-akcyjną, z ograniczoną odpowiedzialnością, prostą spółkę akcyjną i spółkę akcyjną
  • przystępować do spółki komandytowej, komandytowo-akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością, prostej spółki akcyjnej i spółki akcyjną oraz nabywać i obejmować udziały lub akcje w tych spółkach
  • założyć w Polsce oddział przedsiębiorcy zagranicznego, jeżeli ratyfikowane umowy międzynarodowe podpisane z Polską nie wykluczają takiej możliwości.

Wykaz ratyfikowanych umów międzynarodowych można znaleźć na stronie Internetowej Bazy Traktatów, prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wzory umów dla pracodawców

Wzory umów oraz kompendium wiedzy dla każdego małego przedsiębiorcy. Zobacz umowę o dzieło https://www.icg-group.com/wzory-umow/umowa-o-dzielo/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *