Jeżeli posiadamy firmę, to z pewnością chcemy, żeby działała ona jak najlepiej, a co się z tym wiąże, chcemy, aby nasza oferta była atrakcyjna na rynku, bo wówczas łatwiej będzie nam się na nim utrzymać. Żeby jednak tak było, musimy mieć pewność, że nasi pracownicy są lojalni i dokładają wszelkich sił, do odpowiedniego wykonywania swoich obowiązków. Dlatego też, warto zadbać o to, aby wiedzieli, jacy są dla nas ważni i żeby zadbać w odpowiedni sposób o ich rozwój.
Regularne szkolenia są ważne
Bardzo ważne jest to, abyśmy zapewnili naszym pracownikom systematyczne szkolenia. Z jednej strony, będą mogli poszerzać swoją wiedzę, którą później będą mogli wykorzystać przy wykonywaniu swoich codziennych obowiązków, a z drugiej pokażemy im, że są ważni dla firmy. Jednak warto tak dobierać szkolenia, aby były interesujące dla konkretnego pracownika, bo jeśli tak nie będzie, to tylko niepotrzebnie zmarnujemy swoje pieniądze i jego czas.
Doceniajmy chęci
Może się okazać, że pracownik sam przyjdzie do nas z pytaniem o możliwość szkolenia, a może nawet już jakieś zrobi. Jeśli widzimy, że zdobytą tam wiedzę, może wykorzystać w naszej firmie, to powinniśmy mu na to pozwolić. Wówczas będzie się czuł bardziej odpowiedzialny za to, co się dzieje, a więc jeszcze lepiej będzie się przykładał do wykonywania codziennych obowiązków.
Im lepiej będą wyszkoleni nasi pracownicy, tym lepiej będą potrafili działać na rzecz firmy, a to oznacza, że tym lepiej będzie działała cała firma. Dlatego tak ważne jest to, aby cały czas stawiać na ich rozwój.
Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy chcą wykonywać w Polsce działalność gospodarczą, mogą:
- założyć w Polsce własną firmę jednoosobową lub dowolną spółkę handlową
- świadczyć transgranicznie usługi – bez rejestrowania działalności w Polsce
- założyć w Polsce oddział lub przedstawicielstwo.
Państwami członkowskimi UE są: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Szwecja, Węgry, Włochy.
Państwami członkowskimi Europejskiego Obszaru Gospodarczego, poza państwami członkowskimi UE, są Norwegia, Islandia, Liechtenstein.
Własną firmę, dowolną spółkę handlową, oddział lub przedstawicielstwo mogą założyć w Polsce, także obywatele USA oraz Konfederacji Szwajcarskiej.
Umowy międzynarodowe Traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, sporządzony w Waszyngtonie dnia 21 marca 1990 r. oraz Umowa między Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, z jednej strony, a Konfederacją Szwajcarską, z drugiej strony, w sprawie swobodnego przepływu osób umożliwiają zakładanie działalności gospodarczej przez obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki i Konfederacji Szwajcarskiej na takich samych zasadach, jak obywatele polscy.
Obywatele państw, które nie należą do Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą:
- założyć w Polsce własną firmę jednoosobową lub dowolną spółkę handlową, jeżeli mają tytuł pobytowy, który do tego uprawnia
- założyć w Polsce spółkę komandytową, komandytowo-akcyjną, z ograniczoną odpowiedzialnością, prostą spółkę akcyjną i spółkę akcyjną
- przystępować do spółki komandytowej, komandytowo-akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością, prostej spółki akcyjnej i spółki akcyjną oraz nabywać i obejmować udziały lub akcje w tych spółkach
- założyć w Polsce oddział przedsiębiorcy zagranicznego, jeżeli ratyfikowane umowy międzynarodowe podpisane z Polską nie wykluczają takiej możliwości.
Wykaz ratyfikowanych umów międzynarodowych można znaleźć na stronie Internetowej Bazy Traktatów, prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Takie szkolenia mogą bardzo dużo dać
Trzeba inwestować w pracowników